Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (5)
Пошуковий запит: (<.>A=Коца Р$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

      
Категорія:    
1.

Коца Р. О. 
Історія прикметникової префіксації і конфіксації в українській мові : автореф. дис... канд. філол. наук : 10.02.01 / Р. О. Коца; Ін-т укр. мови НАН України. - К., 2009. - 20 c. - укp.

Здійснено комплексне (семантико-словотвірне, структурне, функціональне, діахронно-синхронне) дослідження історії префіксального та конфіксального словотворення прикметників в українській мові. Виявлені в пам'ятках XI - XX ст. деривати класифіковано за словотвірними формантами, у межах кожного з яких виділено окремі лексико-словотвірні типи (ЛСТ), визначено типологію словотвірних зв'язків формантів з твірними основами, установлено їх семантико-функціональну спрямованість у різні хронологічні періоди, описано основні словотвірні моделі похідних префіксальних і конфіксальних прикметників. З'ясовано час виникнення, етапи розвитку, структурні та семантичні особливості кожного ЛСТ, установлено його продуктивність / непродуктивність, висвітлено долю похідних у сучасній українській літературній мові, частково - у територіальних діалектах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.14-022 + Ш141.14-212.2*20

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА364699 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Коца Р. О. 
З історії поняття "префікс" / Р. О. Коца // Лінгв. студії. - 2011. - Вип. 23. - С. 48-52. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Розглянуто різні погляди українських мовознавців на поняття "префікс", починаючи з XV ст. і до середини ХХ ст., описано, як відбувалося виокремлення категорії префікса із меж прийменників, якими термінами називали поняття "префікс" у різні часи і різні граматисти.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш102.0 г + Ш141.14-022.11

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69181 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Коца Р. О. 
Семантико-структурна характеристика власне складних прикметників давньоукраїнської мови / Р. О. Коца // Зап. з укр. мовознавства. - 2017. - Вип. 24, т. 1. - С. 12-21. - Бібліогр.: 29 назв. - укp.

Проведено семантичний та структурний аналіз власне складних прикметників, виявлених у пам'ятках XI - XIII ст. З'ясована семантика таких похідних, описано основні структурні моделі, визначено походження, шляхи запозичення та адаптації в давньоукраїнській мові.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.14-011

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70290 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Коца Р. О. 
Складні прикметники з першою основою благо- та другим дієслівним компонентом в історії української мови / Р. О. Коца // Зап. з укр. мовознавства : зб. наук. пр. - 2018. - Вип. 25. - С. 54-65. - Бібліогр.: 28 назв. - укp.

Здійснено семантико-структурний аналіз складних прикметників з першою основою благо- та другим дієслівним компонентом, виявлених у паміятках української мови XI - XX ст. Зокрема відстежено їх походження та шляхи запозичування, визначено їх семантику і словотвірну структуру в різні періоди розвитку української мови, зіясовано їх стилістичну функцію та особливості використання.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.14-022

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70290 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського